Wstydliwe Problemy Mężczyzn

Melancholia idealnego faceta w dzisiejszym społeczeństwie to coś, nad czym sporo osób zastanawia się już od dłuższego czasu. Uczciwi faceci chcą być wspaniałymi partnerami dla wybranych przez siebie kobiet, ale kto dokładnie kwalifikuje się jako prawdziwy mężczyzna w dzisiejszym społeczeństwie?

Awanturnik, wyrzeźbiony Apollo, rycerz na białym koniu, romantyczny poeta, profesor ekonomii i instruktor Krav Maga. Zawsze mający gotowe rozwiązanie, zawsze będący facetem alfa, zawsze przygotowany, a co najważniejsze, nigdy nieokazujący żadnych oznak słabości. Czy można to wszystko połączyć w jakiś sposób? Oczywiście, że nie.

Społeczeństwo dzięki mediom ukształtowało sobie wizerunek faceta, który prowadzi bezproblemowe życie. Trzeba pamiętać, że James Bond, Batman, a nawet komisarz Alex to postacie fikcyjne, mimo że wszyscy są niesamowicie fajnymi osobnikami. Problem polega na tym, że wpatrujemy się w te wzorce, a potem popełniamy najcięższy błąd ze wszystkich: porównujemy się do ludzi, których podziwiamy.

Jest to jeden z podstawowych powodów, dla których uważamy, że nasze problemy są wstydliwe, staramy się je ukryć i zachowujemy się tak, jakby nie istniały. Przecież gdybyśmy nie mieli tej przewagi, bylibyśmy niczym innym jak tylko żartem w porównaniu z naszymi bohaterami. Musimy wyciągnąć głowę z chmur i zdać sobie sprawę, że jedynym sposobem na bycie bohaterem jest stawienie czoła naszym trudnościom, bez względu na to, jak bardzo krępujące może być to dla nas.

Poniżej omówimy kilka tematów, które niekoniecznie są związane ze stereotypem prawdziwego faceta, ale które mimo to dotykają znacznej liczby prawdziwych mężczyzn. Ponadto omówimy, jakie kroki należy podjąć w przypadku, gdy znajdziemy się w takich okolicznościach, a także powody, dla których pomimo licznych wyzwań, które zaraz zostaną nakreślone, możemy nadal być prawdziwymi ludźmi.

Depresja

Nie dyskryminuje i dotyka w równym stopniu ludzi w każdym wieku, każdej płci czy sytuacji społeczno-ekonomicznej. Czy kiedy myślisz o komiksowych adaptacjach filmowych, wyobrażasz sobie zgranych, umięśnionych mężczyzn? Są oni dość zamożni, a dodatkowo mają duże poczucie humoru i niesamowity wygląd. Dlatego też każdy może uwierzyć, że jego własne życie to niekończący się łańcuch szczęśliwych chwil.

Z drugiej strony, nie tak dawno temu natknęliśmy się na wypowiedź jednego z tych aktorów, w której omówił on ogromną ilość presji, jakiej są poddawani, jak mało mają życia prywatnego i jak bardzo jest to obciążenie psychiczne. Opowiadał również o tym, jak to spowodowało u niego depresję, która z kolei popchnęła go do szukania profesjonalnej pomocy u terapeuty.

Smutny mężczyzna

Jeśli uważasz, że posiadanie większej ilości pieniędzy lub ładne ciało rozwiąże wszystkie twoje problemy, powinieneś się nad tym zastanowić. Depresja jest całkiem realna i dotyka prawdziwych facetów. Jeśli czujesz się źle bez wyraźnego powodu, porozmawiaj z kolegą, koleżanką lub rodzicami. Jeśli czujesz, że to uczucie bezsilności i niepokoju jest poważne i trudne do pokonania, koniecznie umów się na wizytę u specjalisty tak szybko, jak to możliwe. Jest wiele osób, które nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to przydatne.

Seks

Nie obijajmy się wokół krzaka i przejdźmy do tematu. Niemożność utrzymania erekcji, przedwczesny wytrysk, spadek libido i słaba sprawność seksualna to kwestie, które bez wątpienia staną przed każdym człowiekiem w pewnym momencie jego życia. Istnieje wiele różnych możliwych wyjaśnień tego stanu rzeczy, a problem może nawet wymagać pomocy specjalisty. Zanim jednak pójdziesz z niej skorzystać, musisz zrobić dwie rzeczy.

Zbadanie stanu swojego sumienia. Problemy seksualne mogą być wywołane przez wiele czynników, w tym brak sprawności fizycznej, konsekwentne stosowanie substancji takich jak alkohol i nikotyna, nadmierna ilość tkanki tłuszczowej oraz nieodpowiedni odpoczynek. W tym przepisie można również uwzględnić takie rzeczy jak niepokój i wypalenie spowodowane zbyt dużą ilością pracy. Dlatego jeśli doświadczasz niskiej wydajności w łóżku, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie, czy któryś z wyżej wymienionych czynników za to nie odpowiada.

Korzystanie ze środków takich jak żele i suplementy diety jako część strategii to kolejna opcja warta rozważenia. Istnieje kilka na rynku, które mogą rzeczywiście zrobić znaczną różnicę, pomimo faktu, że ogólnie mają złą reputację.

Zdrowie

Dbanie o swoje zdrowie i regularne kontrole swoich narządów to dobre pomysły, chociaż nie zalecamy popadania w nadmierną paranoję na punkcie swojego samopoczucia (hipochondria). Należy podkreślić, jak ważne jest konsultowanie każdego problemu ze specjalistą, ponieważ wczesne wykrycie poważnych schorzeń może pozwolić na ich zwalczenie. Wizyta u lekarza w celu zbadania swojej prostaty, jąder czy penisa może być dla wielu mężczyzn krępująca. Należy jednak podkreślić, jak ważne jest, aby każdy problem konsultować ze specjalistą.

W zdecydowanej większości przypadków problem jest jednak nieistotny, a rozmowa z lekarzem czy przejście przez odpowiednie procedury zapewni jedynie znaczne poczucie psychicznego odprężenia. Nie warto cierpieć przez kilka tygodni, aby odłożyć w czasie to, co nieuniknione. Jeśli załatwisz to teraz, to później nie będzie to problem.

Jeśli chodzi o zdrowie, to ważne jest, abyś zadbał również o siebie. Powiedziano, że są pewne rzeczy, które nigdy nie wyjdą z mody. Taką właśnie rzeczą może być stwierdzenie o wspaniałej sylwetce, sile i sprawności fizycznej. Poprawiaj nie tylko swój wygląd, ale i zdrowie, a możesz być pewien, że poprawi się także Twoje samopoczucie.

Pieniądze

Jest to temat, o którym mówią wszyscy, ale jest to też temat wstydliwy. Po pierwsze, ustalmy kilka faktów dotyczących sytuacji. Jeśli możesz to pracujesz, a jeśli nie jesteś w stanie pracować to musisz szukać pomocy. Jeśli nie chcesz znaleźć się pod mostem, to jedyne opcje.

Zmiana nawyków lub pracy może być konieczna, jeśli chcesz zwiększyć swoją stabilność finansową. Ważne jest, aby zacząć od odkładania pieniędzy. Jeśli masz jakieś zaległe długi, spłacenie ich powinno być twoim priorytetem. Jednak najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest upewnienie się, że zawsze masz plan. Pozwoli Ci to zachować kontrolę nad sytuacją, nawet jeśli nie ma szans na sukces.

4.6 / 5. Ilość ocen: 47

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj