Mycie Włosów – Techniki, Metody i Częstotliwość

Techniki mycia włosów

Jeśli chcemy móc chwalić się posiadaniem lśniących i zdrowych włosów, musimy o nie dbać w sposób systematyczny. W większości przypadków całą uwagę poświęcamy na dobór odpowiednich kosmetyków. Odkryto jednak, że technika, jaką stosujemy przy myciu włosów jest równie istotna jak składniki, które stosujemy do ich mycia. Czy masz pomysł, która metoda będzie najlepsza dla Twoich włosów?

Istnieje wiele dyskusji na forach internetowych na temat najlepszych szamponów i odżywek, których należy używać, aby mieć piękne i zdrowe włosy. Niewiele osób podkreśla potrzebę prawidłowego mycia głowy. Najwyższy czas, abyśmy dowiedzieli się, jakie są różnice między poszczególnymi metodami mycia włosów.

Techniki mycia włosów – podstawowe zasady

Większość osób ma nawyk stosowania nadmiernych ilości szamponu. Tymczasem do dokładnego oczyszczenia włosów wystarczy minimalna ilość produktu. Zaleca się, aby najpierw rozprowadzić szampon na dłoniach, a dopiero potem wmasować go w skórę głowy i włosy.

Głowę należy spłukać letnią wodą, aby nie naruszyć struktury włosów i gruczołów łojowych. Podczas mycia głowy nie zaleca się ciągnięcia, pocierania czy skrobania skóry głowy, zamiast tego proces ten powinien być odczuwany jako lekki masaż.

Metoda OMO – Odżywka, Mycie, Odżywka

Nakładając odżywkę lub maskę odżywczą wykonaną samodzielnie na mokre włosy, pamiętajmy, aby omijać obszar bezpośrednio przylegający do skóry głowy. Następnie sięgamy po szampon i poddajemy nim korzenie włosów delikatnemu myciu, skupiając się głównie na obszarze skóry głowy. Po tym kroku pozwalamy włosom na pierwsze porządne spłukanie. W ostatnim kroku daje się włosom ostatnie płukanie, a następnie ponownie nakłada się odżywkę lub maskę, aby zakończyć proces.

Metoda OMO rozwiązuje problem łamliwych włosów i jednocześnie zapewnia ochronę przed suchością i puszeniem się. Konsekwentne stosowanie tej metody pomoże skutecznie nawilżyć i odżywić włosy.

Techniki mycia włosów – Metoda Kubeczkowa

Szampon, kubek i trochę bieżącej wody to jedyne rzeczy, których będziesz potrzebować, aby przetestować ten sposób. Dwa płyny są połączone w pojemniku, jednak nie ma potrzeby, aby dodać więcej niż kilka kropli środka czyszczącego do każdego małego pojemnika z wodą. Po wytworzeniu roztworu w ten sposób, jest on najpierw miękko rozprowadzony na włosach, a następnie umieszczony u podstawy każdego pojedynczego włosa.

Ponieważ konsystencję szamponu i jego działanie można porównać do cech koncentratu, im więcej go użyjemy, tym bardziej obciąży nasze włosy. Z tego powodu stosowanie metody kubeczkowej skutkuje zdecydowanie mniejszym przetłuszczaniem się włosów i powoduje znaczne oszczędności.

Aby właściwie dbać o włosy, należy wybierać wysokiej jakości produkty i wdrożyć odpowiednią rutynę mycia. Aby zachować mocne i zdrowe włosy, należy zadbać o szereg czynników, które dla wielu osób wydają się mało istotne. Podczas kolejnego prania warto pamiętać o tych kwestiach.

4.7 / 5. Ilość ocen: 79

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj