Migrena – Rozpoznanie, Objawy, Leczenie

Migrena - Rozpoznanie, Objawy, Leczenie

Przewlekłe migreny są znacznie bardziej uciążliwe niż zwykłe bóle głowy. Pomimo tego, że może dotyczyć nawet jednej na pięć osób na całym świecie, jej leczenie pozostaje bardzo trudnym zadaniem dla medycyny. Poznaj oznaki i objawy migreny, a także zabiegi, które mogą pomóc.

Mimo że migrena jest powszechnym schorzeniem neurologicznym, wiele osób mimo wszystko przesadza, gdy ją ma. Trudno jest komuś, kto nigdy nie miał tego rodzaju bólu, zrozumieć, że może być tak straszny, ponieważ objawy migreny nie są widoczne gołym okiem. Co powinieneś wiedzieć o migrenach?

Jak rozpoznać migrenę?

Nie wszystkie bóle głowy odczuwa się tak samo, jak migrenę. W celu opanowania tego pierwszego, który może w pewnym stopniu ograniczać funkcjonowanie, można doraźnie zastosować kapsułkę lub tabletkę musującą wraz ze szklanką wody. Czasami agonia z powodu migreny może być tak silna, że trzeba się odizolować od wszystkich i wszystkiego na wiele dni.

Jakie objawy mogą wskazywać na problem poważniejszy niż chwilowy ból głowy?

  • Pulsujący ból, odczuwany przeważnie po jednej stronie głowy
  • Silny, narastający ból podczas chodzenia lub nawet mrugania
  • Łzawienie, światłowstręt oraz mdłości (w nielicznych przypadkach)
  • Trwa od kilku godzin do trzech dni

Cykliczność migreny nie zawsze jest taka sama; podczas gdy niektórzy ludzie mają migrenę tylko czasami, inni doświadczają jej często w określonych odstępach czasu.

Stan znany jako migrena z aurą występuje u 15-20% wszystkich osób cierpiących na migrenę. Jej objawem są zaburzenia wzrokowe, takie jak zniekształcone widzenie lub postrzeganie jasnych punktów i zygzaków w polu widzenia.

Co należy zrobić w przypadku wystąpienia migreny?

Obecnie migrena jest uznawana za chorobę, którą należy leczyć za pomocą leków. Nawet jeśli Twoje objawy wyraźnie wskazują na migrenę, dla pewności warto zasięgnąć porady lekarza. Wskazane jest, aby przyczyna naszego cierpienia została zweryfikowana przez specjalistę, ponieważ bóle głowy mogą mieć bardzo różne przyczyny.

Ponieważ przebieg migreny jest tak zindywidualizowany, ważne jest, aby powierzyć swoją opiekę neurologowi, który może dostosować ją do indywidualnych potrzeb.

Nasze własne samopomocowe opcje łagodzenia bólu obejmują leżenie w zaciemnionym pomieszczeniu, stosowanie zimnego okładu na czoło i picie herbaty rumiankowej.

Czy istnieją niezawodne środki zapobiegawcze?

Dziennik migreny jest jedną ze strategii sugerowanych dla ludzi, którzy dostają migreny. Polega ona na obserwowaniu swoich nawyków i reakcji organizmu na nie. Kluczowe jest, aby pamiętać o naszym poziomie stresu, poziomie zmęczenia i innych czynnikach, oprócz zapisywania tego, co jedliśmy i piliśmy w dniach poprzedzających migrenę. Dzięki temu można zidentyfikować rzeczy, które powodują dyskomfort i ograniczyć je do minimum.

4.2 / 5. Ilość ocen: 25

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj