Metody Męskiej Depilacji – Czy warto? Co wybrać?

Depilacja mężczyzn

Przez znaczny okres czasu, opinia publiczna podzielała pogląd, że prawdziwy mężczyzna powinien mieć włosy na każdej części ciała. W ciągu ostatnich dziesięciu lat nastąpiła natomiast zmiana w tym zakresie. Regularna depilacja, a zwłaszcza usuwanie włosów z okolic intymnych, staje się coraz bardziej popularna wśród mężczyzn. Czy ta moda będzie nadal dominować? Dowiedz się, jakie podejścia do męskiej depilacji są obecnie najpopularniejsze.

Większość mężczyzn jest skłonna tolerować depilację takich miejsc jak plecy, klatka piersiowa, ręce, a nawet nogi, jednak jeśli chodzi o usuwanie niepożądanego owłosienia z okolic intymnych, wyrażają oni znaczny opór. Pomimo tego, że coraz więcej facetów przekonuje się do tego, że depilacja jest dopuszczalna, zabieg ten prawie zawsze przeprowadzany jest na sportowcach z tego prostego powodu, że jest to dla nich wygodniejsze.

Co tak naprawdę powstrzymuje mężczyzn przed depilacją intymną? Wbrew pozorom nie jest to wcale wstyd, a raczej strach, a dokładniej obawa przed bólem i dyskomfortem, jaki wywołuje aplikacja gorącego wosku.

Jakie są zalety usuwania włosów z okolic intymnych?

Najistotniejszą korzyścią z depilacji intymnej jest poprawa higieny tych okolic, co jest szczególnie pomocne w cieplejszych miesiącach roku, kiedy temperatury są zazwyczaj wyższe. Dodatkowo, skóra otaczająca wydepilowanego penisa jest często postrzegana przez kobiety jako przyjemniejsza w dotyku, a nawet bardziej pociągająca. Z perspektywy partnera, genitalia, które zostały ogolone sprawiają wrażenie wyraźnie większych i bardziej atrakcyjnych. Zwłaszcza jeśli chodzi o seks oralny, może się to przełożyć na zwiększone doznania zmysłowe.

Metody męskiej depilacji – wosk, elektroliza oraz depilacja laserowa.

Usuwanie niechcianego owłosienia może być realizowane za pomocą różnych metod poza klasycznym woskiem. Istnieją dodatkowe opcje dostępne dla mężczyzn, którzy mają niższy próg bólu niż kobiety. Jedną z nich jest elektroliza; przeprowadza się ją, gdy pacjent jest pod wpływem miejscowego znieczulenia. Aby zlikwidować korzeń mieszka włosowego, zabieg polega na wprowadzeniu do niego małej elektrody. Zapewnia to całkowite i trwałe usunięcie włosów ze wszystkich części ciała.

Depilacja laserowa to kolejna technika, która może być stosowana. Zabieg ten nie powoduje dyskomfortu, jednak jego koszt jest znacznie wyższy niż w przypadku depilacji woskiem czy elektrolizy. Powtarzanie zabiegu średnio od trzech do sześciu razy, najlepiej w odstępach dwu- lub trzymiesięcznych za każdym razem, jest wymagane, aby efekty zabiegu były długotrwałe. Wysokiej jakości laser w żaden sposób nie podrażnia skóry, a niewielkie zaczerwienienie często ustępuje w ciągu jednej do dwóch godzin po zabiegu.

Depilacja cukrem to forma profesjonalnego usuwania włosów, która jest alternatywą dla zabiegów opisanych powyżej. W tym przypadku technika cukrowania jest praktycznie bezbolesna i wystarczy ją wykonać raz na miesiąc. Dodatkowo zmniejsza się częstotliwość zabiegów.

4.3 / 5. Ilość ocen: 51

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj