Jak Pozbyć się Szumów Usznych?

Jak Pozbyć się Szumów Usznych?
Obraz autorstwa gpointstudio na Freepik

Jeśli często słyszysz świsty, brzęczenie lub dzwonienie, najprawdopodobniej cierpisz na chorobę zwaną szumami usznymi. Ciągły hałas może utrudniać normalne życie, a w ciężkich przypadkach może powodować bezsenność i melancholię. Przyjrzyj się potencjalnej przyczynie tego problemu i odkryj proste rozwiązanie.

Wyobraź sobie, że znajdujesz się obok ruchliwej autostrady, na której od czasu do czasu gra orkiestra dęta. Ciężkie do zniesienia? Pacjenci z szumami usznymi muszą żyć z tymi uczuciami każdego dnia. Naturalnie, często odczuwają niepokój i rozdrażnienie. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu.

Dlaczego szumi w uszach?

Istnieje wiele czynników, które mogą doprowadzić do powstania szumów usznych. Najczęściej jest to wina innych schorzeń, takich jak np. nadczynność tarczycy, miażdżyca czy nadciśnienie. Choroba ta ma również silny związek z uszkodzeniem komórek słuchowych spowodowanych zbyt dużą głośnością.

Nawet jedna na pięć osób może doświadczać przemijających szumów usznych. Można więc wyciągnąć wniosek, że jest to choroba społeczna zasługująca na dokładną analizę i zbadanie.

Jak można się ustrzec przed szumami usznymi?

Szumów usznych nie zawsze da się uniknąć. Jednak w wielu sytuacjach wystarczy przestrzegać kilku prostych wskazówek.

  • Zachowaj równowagę psychiczną. Stosuj techniki relaksacyjne, aby przeciwdziałać stresowi i niepokojowi oraz zapewnij sobie odpowiednią ilość czasu na wyciszenie.
  • Unikaj spędzania dużej ilości czasu w hałaśliwym otoczeniu lub częstego słuchania głośnej muzyki, zwłaszcza w słuchawkach.
  • Jeśli Twoje uszy są zatkane, natychmiast udaj się do laryngologa.
  • Regularnie sprawdzaj ciśnienie krwi i kontroluj stan tarczycy.

Domowe sposoby na szumy uszne – Forum

Poniższe sposoby mogą być skuteczne, zwłaszcza gdy dolegliwość jest jeszcze w początkowym stadium. Mogą być stosowane jako krótkoterminowe rozwiązanie, aby złagodzić łagodne irytujące objawy:

  • Zrezygnuj z całkowitej ciszy, jeśli szumy uszne uniemożliwiają Ci spokojny sen. Spróbuj otoczyć się kojącymi dźwiękami, które pomogą Ci zablokować zakłócenia w uszach. Na przykład, radio, które gra cicho, może być odpowiednim towarzyszem w tej sytuacji.
  • Zadbaj o to, by porządnie wypocząć w nocy. Co najmniej 20-30 minut przed pójściem do łóżka wywietrz sypialnię, ustaw termostat i odłóż urządzenia elektroniczne. Nadmierna stymulacja, stres i nadmiar informacji przyczyniają się do pogorszenia szumów usznych.
  • Wypróbuj akupresurę w domu. Masuj małżowinę uszną, miejsce po miejscu, stopniowo schodząc od góry. Kolejnym będzie punkt, w którym spotykają się policzek i ucho. Palcem zwilżonym kremem lub pachnącym olejkiem pocieraj go okrężnymi ruchami.

Na problem szumów usznych istnieje medyczne rozwiązanie. Aby jednak z niego skorzystać, potrzebna jest dokładna diagnoza i odpowiednia opieka. Jeśli Twoje szumy uszne mają charakter ciągły, powinieneś porozmawiać z internistą lub specjalistą otolaryngologii. Być może będzie on w stanie zasugerować procedurę diagnostyczną, która uspokoi obawy i będzie podstawą do podjęcia dodatkowych działań zmierzających do pełnego wyleczenia z choroby.

4.8 / 5. Ilość ocen: 34

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj