Jak Oczyścić Organizm Domowym Sposobem? – Naturalny Detoks

Jak Oczyścić Organizm Domowym Sposobem

Jesteśmy stale narażeni na działanie toksyn, ale wciąż nie ma praktycznego sposobu, aby uchronić się przed ich negatywnymi skutkami. Jest jednak coś, co możemy zrobić już teraz, aby przyspieszyć oczyszczanie organizmu z trujących substancji chemicznych i wspomóc jego oczyszczanie. O czym mówimy?

Ilość zanieczyszczeń w naszym organizmie ma wpływ na stan naszego zdrowia. Ważne jest to, aby zwracać uwagę na swoje ciało i szybko reagować, jeśli zauważymy jakieś dziwne nieprawidłowości. Może to być na przykład uporczywe przemęczenie, pogarszająca się cera, problemy z koncentracją czy obniżona odporność.

Usuwanie zanieczyszczeń i uzupełnianie składników odżywczych poprawia ogólny stan zdrowia i oferuje obronę przed wieloma szkodliwymi chorobami.

4 sposoby na ograniczenie toksyn w organizmie

1. Jedzenie

Nie jest tajemnicą, że niektóre produkty poprawiają nasze zdrowie (poprzez zwiększenie wigoru, metabolizmu lub magazynowania witamin), podczas gdy inne mają zdecydowanie negatywny wpływ (powodują niestrawność, podnoszą cholesterol, zaburzają pracę serca). Ważne jest, aby umieć je rozróżnić i stopniowo zamieniać niezdrowe jedzenie na zdrowe.

Na liście zakazanych produktów znajdują się m.in. alkohol, wysoko przetworzona żywność, fast foody, rośliny spryskiwane pestycydami i napoje energetyczne.

Granat, czosnek, jabłka, buraki, rukola, algi, siemię lniane i imbir to tylko niektóre z pokarmów polecanych  do oczyszczania organizmu.

2. Woda

Nadmiar toksyn z organizmu jest wydalany przez nerki, płuca, wątrobę i skórę. Wymagają one odpowiedniej ilości płynów, aby działać z najwyższym potencjałem. Czarna herbata i kawa wysuszają ciało i oferują niewiele, aby pomóc w naturalnym detoksie naszego organizmu. Dlatego należy wybierać wodę, najlepiej 6 do 8 szklanek każdego dnia. Ta ilość jest wystarczająca, aby zapewnić sobie regularne i zdrowe oczyszczanie.

Dobrym pomysłem jest również picie wody z cytryną na pusty żołądek. Pobudza to trawienie, przyspiesza metabolizm i dostarcza wątrobie odpowiednią ilość antyoksydantów i witaminy C.

3. Zielona herbata

Przeciwutleniacze zawarte w liściach zielonej herbaty pomagają w naturalny sposób przyspieszyć metabolizm i poprawić funkcjonowanie trzustki. Polifenole zawarte w zielonej herbacie mają również potencjał do neutralizowania wolnych rodników, które w nadmiarze mogą zaszkodzić naszemu organizmowi.

4. Ćwiczenia fizyczne

Jedną z dróg, którymi trucizny opuszczają nasze ciała, jest skóra. Jednak, aby to nastąpiło, musisz najpierw dobrze się spocić. Skuteczna w tym celu jest intensywna aktywność fizyczna, która podnosi nasze tętno i powoduje pojawienie się potu na czole. Regularne ćwiczenia przyspieszają usuwanie przez organizm produktów przemiany materii i sprzyjają biologicznemu odmłodzeniu.

Zła jakość powietrza, przetworzona żywność i stresujące środowisko pracy to tylko kilka przykładów otoczenia, w którym żyjemy na co dzień, a które jest bezpośrednim nośnikiem szkodliwych substancji. Z tego powodu niezwykle istotne jest, abyśmy podejmowali jak najwięcej świadomych decyzji dotyczących naszego zdrowia. To właśnie one wspierają rozwój pozytywnych nawyków, które bardzo szybko prowadzą do zwiększenia energii i poprawy samopoczucia.

4.8 / 5. Ilość ocen: 52

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj