Jak dobrać biustonosz? Rozmiary, Porady, Tabela

biustonosz

Mimo, że jest to tylko element bielizny, biustonosz ma znaczący wpływ na codzienne życie każdej kobiety. Biustonosz może mieć duży wpływ na poziom komfortu w życiu codziennym, a także korzystnie wpływać na to, jak inni postrzegają kobiecość osoby go noszącej, pod warunkiem, że jego fason jest dobrze dopasowany, a rozmiar odpowiednio dobrany. Dowiedz się, jak dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar biustonosza, aby czuć się komfortowo i fachowo podkreślić swoje atuty.

Fakt, że noszą biustonosz, który nie jest na nie odpowiednio dopasowany, to coś, z czego wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy. Podczas zakupów bielizny często na pierwszym miejscu stawiamy koszt lub styl fasonu, a w rezultacie często nie sprawdzamy, czy dany model stanika jest odpowiednio dopasowany, czy nie zniekształca naszych piersi. Dlaczego tak ważne jest, abyśmy to zrobiły?

Rozmiar biustonosza – jak dobrać?

Aby precyzyjnie określić rozmiar biustonosza wystarczy sięgnąć po metrówkę krawiecką. Za pomocą tego narzędzia mierzymy obwód wokół biustu, a także obwód pod biustem. Podczas dokonywania pomiarów należy pamiętać, aby robić to przy zdjętym ubraniu badanej osoby, bez nadmiernego napinania się i wdychania powietrza.

Ilość centymetrów pod biustem nigdy nie powinna być zawyżona i zawsze powinna być sprowadzona do w dół liczby całkowitej. Dla zobrazowania, jeśli miarka wyświetliła 73 centymetry, to rozmiar pod biustem będzie wynosił 70. Z kolei prawidłową metodą określenia rozmiaru miseczki jest zmierzenie biustu (w przypadku obwisłego biustu zaleca się dokonanie pomiaru przy ciele lekko pochylonym do przodu). Wynik, który został osiągnięty, jest zgodny z rozmiarem miseczki, który jest oznaczony określoną literą (patrz tabela rozmiarów).

rozmiar miseczki

Zakup biustonosza – co warto wiedzieć?

Zanim zdecydujesz się na konkretny model biustonosza, zawsze powinnaś dokładnie rozważyć kilka istotnych czynników, m.in:

Kiedy przybieramy lub tracimy na wadze, wpływa to nie tylko na liczbę kilogramów, ale także na nasze obwody, co oznacza, że nasze rozmiary biustonoszy mogą się zmienić. Szukając nowego biustonosza, warto pamiętać o tej informacji.

Podczas mierzenia, jeśli tył biustonosza idzie do góry, świadczy to o tym, że wybrany przez Ciebie model ma zbyt duży obwód.

Dobrze dopasowany biustonosz powinien przylegać do ciała, nie będąc jednocześnie zbyt ciasnym i odwrotnie. Jeśli piersi wypadają ze stanika, a pod pachami tworzą się fałdki, najlepiej zdecydować się na model, który ma większe miseczki i większy obwód. Pomoże to zapobiec powstawaniu brzydkich fałdek.

Nowy biustonosz należy zawsze zapinać na haftki, które są najbardziej oddalone od siebie. Dzieje się tak dlatego, że biustonosz rozciąga się podczas noszenia, a ciaśniejsze zapięcia mają na celu zapewnienie dodatkowego zapasu.

Nie wystarczy, aby biustonosz tylko estetycznie układał biust. Model dokładnie dopasowany uszlachetnia ogólny wygląd formy i zapewnia odpowiednie proporcje. Jeśli masz małe piersi i dobierzesz odpowiedni model, da on pozory posiadania większych piersi i przyniesie komfort dla kręgosłupa, jeśli masz większe piersi. Podczas zakupów kolejnego biustonosza warto pamiętać o tych informacjach.

3.8 / 5. Ilość ocen: 22

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj