Domowe Sposoby na Chrapanie

Domowe sposoby na chrapanie

Chrapanie jest męczące, pozbawia energii i może powodować poważne niedotlenienie organizmu. W jaki sposób można go uniknąć? Sprawdźmy, które ze znanych metod leczenia chrapania są najbardziej skuteczne.

Osoby, które chrapią, mają zazwyczaj słabe mięśnie szyi i zwężone drogi oddechowe podczas snu. Podczas wdechu powietrze napotyka na opór, co powoduje drgania w tkankach miękkich gardła. To powoduje, że z ust wydobywa się dźwięk, który określamy jako chrapanie. Czy istnieją sposoby, aby poprawić tę sytuację? Sprawdźmy:

1. Zrównoważona dieta i aktywny tryb życia

Osoby z nadwagą chrapią głośniej. Ciągłe ćwiczenia zwiększają siłę mięśni. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że tkanka tłuszczowa jest przechowywana pod skórą, zwłaszcza w okolicy gardła, utrata dodatkowych kilogramów jest niezwykle istotna. Problem ten można rozwiązać i uniknąć wiotkich mięśni krtani poprzez utrzymanie zdrowej wagi.

2. Idealna pozycja do spania

Leżenie na boku jest idealną pozycją do spania. Unikaj spania na plecach, ponieważ ta pozycja sprawia, że ludzie chrapią. Możesz umieścić zwinięty koc lub ręcznik za plecami, aby pomóc Ci pozostać w prawidłowej pozycji. Ryzyko nieplanowanej zmiany pozycji wtedy gwałtownie spada.

Fajnym pomysłem jest również malutka poduszka pod głową. Pozwoli to utrzymać ją wyżej i utrudni wytwarzanie wibracji, które wcześniej opisaliśmy.

3. Inhalacje

Infekcja górnych dróg oddechowych jest jednym z czynników sprzyjających chrapaniu. Aby się jej pozbyć, warto zastosować naturalną inhalację. Polega ona na wdychaniu pary z miski z gorącą wodą z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego lub olejku eukaliptusowego. Takie inhalacje powinny trwać co najmniej dziesięć minut każda.

4. Zabieg chirurgiczny

Przyczyną chrapania mogą być czasem wady anatomiczne. Wówczas konieczna jest interwencja chirurgiczna. Może ona polegać na usunięciu zbyt dużych migdałków, wyprostowaniu skrzywionej przegrody nosowej lub usunięciu polipów. Efekty tej techniki stają się widoczne zaraz po zagojeniu się ran pooperacyjnych. Towarzyszy jej jednak dyskomfort i wymaga kilkutygodniowej rekonwalescencji.

3.8 / 5. Ilość ocen: 38

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj