Co zrobić, gdy wypadają włosy? Domowe sposoby

wypadanie włosów

Problem zniszczonych i przerzedzonych włosów dotyczy osób w każdym wieku, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Warto pamiętać, że przyczyny wypadania włosów mogą być różne, a także, że nigdy nie należy minimalizować wagi tego problemu, zwłaszcza jeśli tracimy ponad 100-150 włosów każdego dnia. Sprawdź, jakie metody i produkty warto stosować, aby wzmocnić swoje włosy i zmniejszyć ilość wypadających włosów.

Ponieważ włosy są zrogowaciałym rozwinięciem naskórka, są niezwykle wrażliwe na wszelkie nieprawidłowości, które mogą mieć miejsce w organizmie. Obserwując stan włosów, można uzyskać wiele informacji na temat ogólnego stanu zdrowia danej osoby. Trycholodzy zapewniają również, że kompleksowe badanie włosów może być wykorzystane do określenia ilości biopierwiastków lub szkodliwych metali, które są obecne w organizmie. A co oznacza znaczna utrata włosów?

Nadmierne wypadanie włosów – przyczyny

Do najczęstszych przyczyn zwiększonego wypadania włosów należą pewne przejściowe stany, takie jak stres, choroba, działanie niektórych leków, zaburzenia równowagi hormonalnej (w tym po ciąży), zbyt drastyczna dieta, anemia, a także niedobór żelaza i witamin z grupy B. Inne, mniej powszechne przyczyny zwiększonego wypadania włosów to genetyka i starzenie się. W tym konkretnym przypadku wystarczy pozbyć się przyczyny problemu, aby włosy mogły się zregenerować i ponownie nabrać grubości.

Stan znany jako łysienie androgenowe lub łysienie plackowate, które powoduje utratę włosów, jest znacznie bardziej znaczącym problemem. W takiej sytuacji należy zacząć przyjmować odpowiednie tabletki na wypadanie włosów lub rozpocząć leczenie, które zalecił dla nas lekarz. Dzięki dogłębnym badaniom będzie można ustalić, czy łysienie jest spowodowane problemem z układem nerwowym lub genami, czy też zamiast tego jest związane z zaburzeniami autoimmunologicznymi.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Odpowiednia pielęgnacja włosów to zazwyczaj wszystko, co jest potrzebne, aby zapobiec nienaturalnie szybkiej utracie włosów. Co należy zrobić, aby zachować zdrowe włosy? Na początek warto stosować dietę bogatą zarówno w witaminy (szczególnie witaminy A i B), jak i mikro- i makroelementy (żelazo, cynk, wapń). Pomocny może być również szampon przeznaczony specjalnie do włosów zniszczonych. Ponieważ mają one szkodliwy wpływ na stan naszych włosów, substancje takie jak SLS i parabeny powinny być najlepiej nieobecne w ich składzie.

Doskonałą strategią profilaktyczną, którą można podjąć w celu poprawy jakości i gęstości swoich włosów są domowe kuracje. W formie odwaru, preparaty na wypadanie włosów, takie jak na przykład kozieradka i skrzyp polny, są korzystnymi ziołami do spożycia. W międzyczasie na włosy należy nakładać maseczki składające się z oleju kokosowego, drożdży lub miodu zmieszanego z olejem.

Ponadto istnieją specjalistyczne ampułki pobudzające szybki wzrost włosów, które można kupić w aptekach. Z kolei w salonach fryzjerskich coraz większą popularnością cieszą się zabiegi keratynowe. Zabiegi te poprawiają włosy przywracając im blask i korzystają z mocnego wzmocnienia, jakie zapewnia keratyna.

3.9 / 5. Ilość ocen: 47

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj