5 domowych sposobów na cellulit

co na cellulit

Cellulit to problem, który można zauważyć na osobach o różnym typie ciała, zarówno tych szczupłych, jak i tych z nadwagą. Utrudnia on życie większości kobiet, szczególnie w cieplejszych miesiącach, kiedy trzeba odsłonić nieco więcej ciała. Usuwanie skórki pomarańczowej nie jest prostą czynnością, niemniej, jednak jeśli wykorzystasz kilka różnych domowych sposobów, możesz bez wątpienia przyspieszyć ten proces.

Cellulit to nazwa nadana brzydkim fałdom i zagłębieniom, które pojawiają się na powierzchni skóry w wyniku nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Objawia się najczęściej na nogach, ramionach i brzuchu (szczególnie na udach). Co powoduje, że nabiera ona kształtów? Zła dieta, brak aktywności fizycznej, nagromadzenie zanieczyszczeń w organizmie oraz nieprawidłowości hormonalne to tylko niektóre z potencjalnych przyczyn.

Istnieje wiele różnych strategii pozbycia się cellulitu. Zanim jednak sięgniemy po preparaty na cellulit, które można kupić w sklepie, warto najpierw wykorzystać moc produktów, które mamy w domu:

  1. Peeling o grubej ziarnistości – Taką kombinację można szybko przygotować, ale ma ona potężną moc. Wystarczy, że zmieloną kawę lub cukier połączysz z dowolnym produktem oleistym (balsamem, olejkiem lub oliwą), a następnie uzyskany w ten sposób peeling wmasujesz w obszar ciała dotknięty cellulitem. Ponieważ kofeina ma właściwości ujędrniające skórę, a sam peeling widocznie wygładza skórę i agresywnie pobudza krążenie krwi, istnieje mniejsza szansa, że cellulit się pogłębi.
  2. Masaż na cellulit – Regularny masaż pośladków, ud i łydek może być przyjemnym sposobem na relaks, a fakt, że napina skórę, dodaje powabu tego rodzaju pracy z ciałem. Zaleca się, aby podczas masażu używać szorstkiej rękawicy, aby osiągnąć jak najlepsze efekty zabiegu. Jedna sesja może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut; ogólnie rzecz biorąc, im dłuższy masaż, tym szybsze efekty zabiegu.
  3. Aromatyczne kąpiele w wannie – To jeden z przyjemniejszych sposobów na zmniejszenie widoczności cellulitu. Do ciepłej wody dodaje się jedną filiżankę soli morskiej. Ponieważ ma ona działanie zarówno wygładzające, jak i oczyszczające, jej wykorzystanie w terapii antycellulitowej jest całkowicie uzasadnione. Istnieje również odmiana kąpieli, która polega na mieszaniu wody z połową filiżanki oliwy z oliwek i kilkunastoma kroplami olejku cytrusowego (cytrynowego, pomarańczowego, grejpfrutowego). Udowodniono, że olejki działają na ciało oczyszczająco, relaksująco i ujędrniająco.
  4. Małe bicze wodne – Naprzemienne polewanie się ciepłą i zimną wodą zachęca naczynia krwionośne w skórze odpowiednio do rozluźnienia i skurczenia. W zamian zauważysz wzrost elastyczności, co jest korzystne dla każdej terapii na cellulit. Zaleca się, abyś włączyła tę praktykę do swojej codziennej rutyny, ponieważ nie wymaga ona zbyt wiele czasu, a efekty mogą Cię zaskoczyć.
  5. Nawodnienie – Można uniknąć odwodnienia i wypłukać szkodliwe toksyny z organizmu, pijąc codziennie od sześciu do ośmiu szklanek wody. Sztywność ciała i kolor skóry to dwa z wielu aspektów zdrowia, które można poprawić, pijąc wystarczającą ilość wody. Jest ona niezbędna do włączenia do każdej terapii mającej na celu zmniejszenie wyglądu cellulitu!

Cellulit może dotyczyć aż dziewięciu na dziesięć kobiet, ale to, że jesteś jedną z tych pań, nie oznacza, że musisz z nim żyć – wręcz przeciwnie! Zastosowanie wyżej wymienionych porad w sposób metodyczny zwiększy krążenie krwi, a także pomoże ujędrnić i wygładzić skórę. Jeśli połączymy tradycyjne terapie antycellulitowe wykonywane w domu ze zwiększoną ilością regularnych ćwiczeń, nasze nadzieje na uzyskanie atrakcyjnych i gładkich nóg spełnią się znacznie szybciej.

4.3 / 5. Ilość ocen: 26

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj